Na nabídku

Něco o databázích


Databáze je totiž úložiště čehokoliv (dat) scvrnknutá do několika málo souborů, se kterými manipuluje zvláštní databázový program na základě zvláštních příkazů. Jako taková představuje další vrstvu, ze a do které se musí data při svých úpravách prokousávat. Je vhodná především v případě většího množství položek a vyhledávání v nich. Na síti jsou hlavní SQL databáze MySQL a PostgreSQL. S těmi se majitelé stránek setkají nejčastěji. Data v nich jsou uložená v souborech představujících tabulky a podobně jako tabulky fungující. Ostatně na detaily mají vlastní dokumentace.

Tento systém jsem psal tak, aby v základu databáze nevyžadoval. Avšak není problém ho upravit tak, aby ho šlo naroubovat na prakticky většinu stávajících databází.

Pro tento správce obsahu jsem s databází napsal 2 věci - Rodokmeny a Spojení. Ale jde o moduly pro jedinou množinu databází (SQL a to ještě jen některé, ač to je ta na webu nejrozšířenější). Pokud budete moduly s databázemi využívat, nezapomeňte, že jejich nastavování je složitější a moduly budou chtít své součásti už připravené (Spojení přístup a Rodokmeny už celou tabulku).

kwcms{mailchar}kalanys.com